Mohendžodáro - tantra pro život

MOHENDŽODÁRO - MÁ TAJEMNÁ, NÁROČNÁ, DLOUHÁ A KRÁSNÁ CESTA


PRAKTICKÉ INFORMACE

Kurzy Mohendžodára vedu od roku 2014, setkání jsou cca 1x za měsíc a jsou určeny pouze pro ženy. Každé setkání trvá cca 3 hodiny a čeká vás meditace, asány Mohendžodáro, tanec, sdílení... Mohendžodáro večery probíhají ve St od 18:00 v  Minisvět Mračvstupné je 300Kč. Na sebe si vezměte cokoli pohodlného, s sebou prosím šátek na oči, šál/deku, teplé ponožky a pití. Pro veliký zájem chystám pokračování i pro rok 2017/2018.

Mohendžodáro, tantra jóga pro ženy, vám pomůže objevit sebe sama, znovu naleznout radost ze života, svobodu, kreativitu, volnost... Zlepší vaše tělesné i duševní zdraví, obohatí i váš sexuální život. 
Mohendžodáro se nedá popsat, je třeba ho prožít!

Zakladatelkou a hlavní garantkou Mohendžodára je lékařka Monika Sičová a lektor Igor Samotný, Meditační centrum, Lažánky u Brna.

MŮJ OSOBNÍ PŘÍBĚH...

Kdysi jsem četla o Mohendžodáru článek a se slovy "tak to fakt nikdy!" časopis odložila ... a žila dál "spokojeně" svůj život drsného chlapa, který soutěží s muži, bojuje o jejich přízeň a uznání a nerozumí si s ženami ani sám se sebou... Pak jsem se ocitla :o) na základním kurzu Mohendžodára v Lažánkách. První 3 dny jsem stále balila a chtěla utéct :o), ale pak nastal zlom a já zůstala a domů odjížděla rozevlátá, uvolněná, místo džín měla sukni a na rukou náramky ... 

Mohendžodáro přišlo za 5 minut 12, aby mě zachránilo, aby zachránilo ženu ve mně… ženu, která v dětství nebyla otcem příliš hlazena, chválena, naopak - neustále vedena pevnou rukou k vyšším a vyšším výkonům a tvrdosti a disciplíně, kterou by lecjaký chlap možná nezvládal. Otec ji miloval, ale protože sám se svým bratrem měli stejně tvrdou výchovu, nevěděl si s ženskou duší rady. Máma ji taky milovala, ale měla k ní ještě malá dvojčata, veliký starý dům a zahradu a navíc byla sama k sobě vždy velmi tvrdá a náročná. 

Malá holčička vyrostla v přesvědčení, že jedině vyšší a vyšší výkony ji snad zajistí uznání druhých, především mužů (otce, přítele, nadřízeného…) a teprve poté se snad dostaví ten vytoužený pocit, že je dobrá, že si může vážit sama sebe.


Dřela - výběrová jazyková základní škola, výběrové jazykové gymnázium, vyhrála stipendium v USA, kde získala titul „student roku“, zvládla přitom přijímací zkoušky na žurnalistiku a dálkově zkoušky prvního ročníku. Od gymnázia měla brigády, pracovala souběžně během studií na vysoké škole. Stále se hnala dál a dál. Soutěžila s ženami i muži - vyhrávala triatlony, předbíhala ženy i muže. Soutěžila i se svým přítelem a stále nebyla spokojená a šťastná, stále se jen hnala vpřed větší rychlostí. Problémy se spánkem, vnitřní nejistota …

Pak jí do života přišel její budoucí manžel. Bezstarostné začátky, pak mateřství a problémy... byla zoufalá. A v té době ji známá řekla „Mohendžodáro“. Ano, kdysi o něm četla článek, ale … A najednou byla na základním kurzu.  Začátky byly náročné, jako by tam vůbec nepatřila, nebyla žena, ale muž. Bojovala sama se sebou, aby z kurzu neutekla. Domů se vrátila plná energie, radosti, odhodlání … Čekala ji ale ještě hodně dlouhá cesta.

Začal se jí zlepšovat zdravotní stav. Po druhém porodu měla vážné problémy s břichem (rozsáhlý rozestup břišní stěny), lékaři viděli jedinou šanci v operaci, kterou ona odmítala. Nyní se začalo břicho pomalu hojit. Opět mohla znovu cvičit jógu. Asány z Mohendžodára ji přitahovaly, lákaly, cítila v nich hloubku, tajemství, sílu, krásu.  Na další setkání v Lažánkách ale vždy odjížděla po velikém vnitřním boji - tomu vnitřnímu muži v sobě, který ji ovládal (a dlouhé roky byl podporován), se nechtělo nechat probudit vnitřní ženu.

Žena šla po cestě, která se zdála bláznivá. Hluboko uvnitř ji cosi pomáhalo jít dál. Nespočet knížek, terapií a kurzů, meditace, jóga. Katarzní techniky v Lažánkách. A drsná skořápka začínala pomalu povolovat a žena konečně objevovala sama sebe, svoji vnitřní sílu. Nebylo to vůbec jednoduché. Jóga i Mohendžodáro se svými aspekty pomáhalo neuvěřitelně v této cestě.  Děkovala i za katarzní techniky a meditace v Lažánkách, za podporu ostatních žen.

Přes všechny bolesti už viděla jasně cestu, věděla, že je správná. Našla sama sebe, svoji ženu a začala ji rozvíjet. Přijala i ženy kolem sebe a přestala s nimi bojovat. Začala v Mohendžodáru objevovat čím dál tím větší hloubku, prožívala sílu, radost, volnost, přijetí, svobodu.  Naučila se kompletní, nádhernou a silnou „36-kovou“ sestavu Mohendžodáro, která pomáhá přijetí sebe sama ve všech aspektech - je to ona, když je krásná a silná, ale je to ona a má se ráda, i když je slabá, ošklivá … Díky asánám pochopila a přijala i svého vnitřního muže, asány jí pomáhají i v kontaktu s muži v jejím okolí…

Dokázala si, že hlavou a přílišnou snahou se problémy nevyřeší, naopak. Prožila očistné i tajuplné zážitky při meditacích. Měla možnost poznat sílu lásky, přijetí, odpuštění, odevzdání. Začala postupně ochutnávat další malinké kousky z hloubek, úžasných možností a tajemství života. 

Cesta hledání sebe sama a práce na sobě není jednoduchá, ale je krásná. Jsem komplexní, jsem kompletní, vím kdo jsem a mám se ráda. Přijímám se taková, jaká jsem, se vším všudy, vážím si sama sebe, ale taky vím, že dělám chyby, jako každý člověk. Ale vítám je, jako příležitost k dalšímu učení, posunu.


Ke konci III. ročníku Mohendžodára jsem odešla ze své práce v marketingu a obchodu a začala předcvičovat jógu. Dávám lidem upřímně vše, co cítím, že potřebují a chtějí. Moje hodiny jsou čím dál tím víc obsazené, přidávám další. Nedávno jsem uspořádala hromadnou meditaci (Osho - Kundalini), opět obrovský zájem žen i mužů … Děkuji! To, že jsem bývala „muž“ mi paradoxně velmi pomáhá do mužů se vcítit a na hodinách je zaujmout. To, že ve mně nyní roste i žena, mi zase otevírá cestu k ženám. Absolvovala jsem lektorský kurz Mohendžodára a cítím, že je to tak správně … 

Díky, Mohendžodáro... díky má cesto, díky vám všem, kteří se na ní objevujete …

Autorka fotografií (6, 7): Zuzana Zonová www.zonova.cz, (8) Martin Vítek www.martinvitek.com